Jury

Karty podstawowe

Agnieszka Glińska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego i Reżyserskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1990-1991 była aktorką Teatru Północnego w Warszawie, asystentem reżysera w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie (1991-1993), reżyserem w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka w Warszawie (2007-2009). W warszawskim Teatrze Współczesnym pracowała na stanowisku reżysera (2000-2004 oraz 2010-2011) i konsultanta programowego (2011-2012). W latach 2012-2015 była dyrektorem artystycznym Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Robert Gliński

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, wykłada reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej (1971-75), potem reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi (1975-80). Wyreżyserował 13 filmów fabularnych, ponad 20 teatrów telewizji. Pracował także w teatrach dramatycznych w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Gdyni. Do najgłośniejszych jego filmów fabularnych należą: "Niedzielne igraszki", "Wszystko co najważniejsze", "Cześć Tereska", a ostatnio "Kamienie na szaniec".

Marcin Hycnar

Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2006-2016 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Brał udział w wielu produkcjach telewizyjnych i filmach fabularnych. Swojego głosu użyczał w wielu słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, a także filmach i serialach animowanych. 

Laureat prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody im. A. Nardellego (2006), Feliksa Warszawskiego (2008 i 2013), Nagrody im. L. Schillera (2009), Nagrody im. A. Zelwerowicza (2010), Talentu Trójki (2011), a także Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” (2012 i 2013).

Grzegorz Kędzierski

Ukończył studia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Doktor sztuki filmowej. Profesor Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych, seriali i spektakli TV. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Wykładowca polskich i zagranicznych szkół artystycznych. Inicjator i współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (PSC), w latach 1993–2008 wiceprezes (2009 wystąpił z STOFF/PSC). Od 1972 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Juror polskich i międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Camerimage. Ekspert PISF.

Wojciech Majcherek

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 1990-2005 redaktor miesięcznika "Teatr". Od 2005 pracuje w TVP Kultura - od 2013 jako kierownik Redakcji Teatru. Redaktor blisko 70 telewizyjnych rejestracji spektakli teatralnych. Autor wielu tekstów krytyczno-teatralnych, również bloga "Nie tylko o teatrze".

Włodzimierz Pawlik

Kompozytor i wykonawca kilkunastu autorskich płyt z muzyką jazzową, autor muzyki filmowej i teatralnej. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, współpracuje z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad dwadzieścia albumów, szereg dzieł muzyki filmowej oraz kompozycji współczesnych. W 2014 r. prowadzony przez niego zespół Włodek Pawlik Trio, wspólnie z Filharmonią Kaliską i Randy Breckerem, zdobył nagrodę Grammy.

Janusz Sosnowski

Scenograf, do 2015 r. profesor zwyczajny sztuk pięknych w PWSFTviT w Łodzi, obecnie w ASP w Warszawie. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1974), w latach 1973-75 studiował na Wydziale Wystawiennictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor scenografii do kilkudziesięciu filmów polskich i zagranicznych (m.in. Finlandia, Norwegia, Francja), licznych przedstawień teatralnych, widowisk teatru telewizji, seriali telewizyjnych i filmów reklamowych. Laureat nagród za najlepszą scenografię na Festiwalach  Polskich Filmów fabularnych Gdańsk – Gdynia  oraz Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej. Członek SARP, SFP, ZASP, European Film Academy.